Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування згідно пакету послуг первинної медичної допомоги гарантованого НСЗУ.
Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування
Запис на прийом
13 важливих запитань до пластичного хірурга — центр сучасної пластичної хірургії Чабани (Київ)

13 важливих запитань до пластичного хірурга

Ми пишемо наші статті згідно з принципами доказової медицини, посилаємося на авторитетні джерела, та звертаємося за консультаціями до лікарів з бездоганною репутацією. Але слід пам’ятати, що відповідальність за здоров’я цілком лежить на вас та лікуючому лікареві. Ми надаємо рекомендації, а не виписуємо рецепти. Ви самостійно приймаєте рішення: покладатися на нашу точку зору чи ні. Ця стаття – відповіді пластичного хірурга на найбільш розповсюджені запитання.

ЦЕНТР СУЧАСНОЇ ПЛАСТИЧНОЇ ХІРУРГІЇ

13 важливих запитань до пластичного хірурга

Пластичні хірурги роблять виключно естетичні втручання?

Пластична хірургія є такою ж галуззю медицини, як, наприклад, нефрологія чи гінекологія. Пластичний хірург – не косметолог, який робить тільки підтяжку шкіри. До категорії пластичних операцій відносяться реконструктивні втручання після злоякісних новоутворень, закриття дефектів після травм, а також операції у дітей, які мають вади розвитку. Таким чином, естетична складова – лише мала частина цієї медичної спеціальності. Кардіохірург чи онколог роблять свою справу, але реконструкцією займається пластичний хірург.

Але це не є знецінюванням естетичних операцій. У кожної людини повинен бути вибір: якщо операція приводить до покращення якості життя, то її проведення є виправданим. Головна задача лікаря у цьому випадку – якісне та безпечне надання послуг, а також своєчасна та ефективна боротьба с ускладненнями.

Які пластичні операції є найбільш розповсюдженими?

Найчастіше жінки звертаються за підтяжкою грудей після вагітності та вигодовування дитини. На другому місті – зменшення чи, навпаки, збільшення розміру грудей, на третьому – абдомінопластика. Далі йде реконструкція молочних залоз після травми чи видалення. У кожного хірурга є власна статистика проведення операцій. Щодо світової статистики, то маммопластика посідає перше місце, далі йдуть видалення жирових відкладень (ліпосакція) та блефаропластика.

Чи потрібні медичні показання для проведення пластичної операції?

Межа між медичними та немедичними показаннями є дуже тонкою. Часто мова йде про усунення вад після оперативних втручань, травм тощо. Часто причина звертання до пластичного хірурга є комплексом функціональних та естетичних проблем. Безпосередніх показань до пластичних операцій не так багато: наприклад, рани, які довго не загоюються, дефекти після видалення пухлини. У більшості випадків операція робиться за бажанням пацієнта.

Коли слід відмовити в операції?

Перш за все, хірург повинен розібратися, навіщо пацієнт приходить на операцію. Треба зрозуміти справжні мотиви конкретної людини. Наприклад, можна змінити форму та розміри молочних залоз, але вирішити життєві проблеми навряд чи можливо.

Іноді пацієнта не слід оперувати. Наприклад, якщо втручання створить додаткові проблеми або не дасть результату, якого очікує людина. Ще один привід для відмови від втручання – надмірна деталізація, коли отримати бажаний ефект неможливо. Попередня консультація лікаря є обов’язковою умовою подальшої співпраці. Можливі ризики оцінюють індивідуально. Наприклад, жінка з гарними пропорціями грудей бажає змінити їх розмір чи (або) форму. Така операція не дасть якогось радикального ефекту, а ризики будуть. Таким чином, у даному випадку операція є небажаною.

Інший приклад – хворий бажає реконструкцію, яка потребує численних складних втручань. При цьому хірург розуміє, що цю проблему можливо вирішити простіше або зовсім не вирішувати. У такому разі, операція теж не є показаною.

Чи змінюється пластична хірургія з часом?

Пластична хірургія змінюється та удосконалюється з часом, як і будь-яка галузь медицини. Не всі нові методики приживаються, але деякі з них вносять революційні зміни до галузі. Наприклад, у 90-і роки з’явилася лоскутна реконструкція – за якою дефекти закривають лоскутом тканини з іншої ділянки тіла. Цей метод цілком змінив уявлення лікарів про кровопостачання м’яких тканин та дав хірургам потужний інструмент для реконструкції. Це дає можливість відновлювати тканини після значних пошкоджень – наприклад, якщо значна частина м’яких тканин стегна чи сідниці є відсутньою.

Які методики є кращими: інноваційні чи старі?

Інноваційні технології в хірургії з’являються постійно. Але новий метод повинен пройти апробацію протягом 10 років. Це потрібно, щоб знати, які є ризики та складнощі. Є приклади, коли нові методики, які обіцяли справжню революцію в галузі, приводили до великої кількості негативних наслідків. Яскравий приклад — поліакриламідний гель, який широко використовували для збільшення грудних залоз. Але потім він давав серйозні ускладнення. Сьогодні йде популяризація методу використання власної жирової тканини пацієнтів. Можливо, прийдеться також зіткнутися з ускладненнями.

Які операції можна назвати простими, а які — складними?

Одна з найбільш складних операцій – лоскутна мікрохірургія. У одному місці забирають лоскут тканини, зшивають тонкі судини. Потім під мікроскопом переміщують лоскут на нове місце та моделюють тканини, як це потрібно. Додаткова складність – якщо у пацієнта є хронічні супутні захворювання або особливості статури: велика кількість жирових відкладень, тяжка асиметрія, сколіоз тощо.

Щодо «простих» операцій – таких втручань не існує. Завжди є ризик виникнення помилки та ускладнення. Нерідко операції, які вважаються нескладними, закінчуються проблемами, тому що лікар втрачає пильність. Треба готуватися до будь-якої операції, як до надзвичайно складної.

Від чого залежать результати операції?

Пацієнт розповідає лікареві, якого результату він хотів би досягти. Хірург, у свою чергу, пояснює, наскільки можливо досягти того чи іншого результату. Іноді неможливо зробити саме так, як розповідає пацієнт. Отриманий результат може йому не сподобатися.

Незадовільний результат можна отримати, якщо пацієнт не розуміє, що саме йому потрібно, чи лікар невірно обрав методику. Критерії «доброго результату» є досить нечіткими. Складно розібратися, чому пацієнт залишився незадоволеним: можливо, досягнути бажаного результату було неможливо, або операцію виконано невірно.

Чи надовго зберігаються результати естетичної пластики?

Оцінити результат, одержаний після оперативного втручання з естетичної пластики, можна через півроку після втручання. За цей період зникають набряки, відбувається формування рубців. Є багато факторів, які впливають на тривалість результату операції: стабільність ваги тіла, спосіб життя, наявність шкідливих звичок тощо. Наприклад, швидкий набір ваги чи, навпаки, різке схуднення здатні погіршити результат. Робочий ресурс грудних імплантів складає 20-30 років. Але іноді жінки звертаються до лікаря з проханням видалити імпланти. Причини можуть бути різними: наприклад, зміна способу життя, зміни у зовнішності.

Як часто виникають ускладнення після пластики?

Ризик виникнення ускладнень є після будь-якої операції. Лікарі заздалегідь попереджають пацієнта про це. Спеціальні алгоритми передопераційної підготовки дають можливість мінімізувати негативні наслідки операції. Пластичні хірурги вирішують подвійну задачу: відсутність ускладнень та задоволеність людини своїм зовнішнім виглядом.

Чи можливо застрахуватися від помилки лікаря перед операцією?

Рівень кваліфікації лікаря ще й в тому, як він вміє боротися з можливими ускладненнями. Якщо він не знає, що робити, та починає шукати того, хто зможе йому допомогти, — так бути не може.

Які фактори впливають на вартість пластичної операції?

На вартість оперативного втручання впливає безліч факторів, від вартості розхідних матеріалів до освіти лікаря, у яке він інвестував. Постійне підвищення рівня кваліфікації – справа недешева. Тому, якщо ви бажаєте, щоб вас оперував кваліфікований хірург, пам’ятайте: послуги такого спеціаліста не можуть коштувати дешево.

Як обрати пластичного хірурга?

Основні критерії вибору:

Має значення й власний почерк. Зазвичай, обирають того лікаря, чиї роботи подобаються.

Сучасне відділення пластичної хірургії Чабани (Київ)

Якщо вас цікавлять пластичні операції, — зверніться до нашої клініки, яка знаходиться у смт Чабани (Київська область). Клініка має зручне розташування не лише для місцевих мешканців, але й найближчих населених пунктів (Софіївська, Петропавлівська Борщагівка, Теремки, Вишневе, Боярка, Біла Церква й населені пункти Білоцерківського району тощо, Фастів, населені пункти Києво-Святошинського району).