Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування згідно пакету послуг первинної медичної допомоги гарантованого НСЗУ.
Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування
Запис на прийом
Цукровий діабет: діагностика, профілактика та лікування. Актуальні ціни. Запис до ендокринолога

Цукровий діабет: діагностика, профілактика та лікування Київ, Чабани

Одним із напрямків функціонування нашої кліники є цукровий діабет: діагностика, профілактика та лікування Київ, Чабани. Цукровий діабет є захворюванням ендокринної групи. Хвороба розвивається при порушенні вироблення або впливу на тканини інсуліну. Цей гормон відповідає за засвоєння глюкози. Цукор накопичується у крові та у сечі.

Довготривале порушення утилізації глюкози стає причиною розладу багатьох різновидів обміну речовин. Патологія супроводжується  порушеннями діяльності інших органів та систем. Найбільш частим ускладненням захворювання є ураження судин нирок, сітківки та нервової системи. Цукор накопичується навколо клітин, та не може проникнути всередину. Людина відчуває цукрове голодування.

Зазвичай, цукровий діабет має яскраво виражену симптоматику, тому діагностика не є дуже складною. Значно складніше діагностувати хворобу на доклінічній та початковій стадіях, коли скарги відсутні чи мінімальні. Діагностика потребує цілеспрямованих та складних досліджень. Виявлення захворювання на початковій стадіє є важливою умовою успішного лікування та профілактики ускладнень. Знати, що таке цукровий діабет, класифікацію різновидів захворювання потрібно всім людям, навіть далеким від медицини. Це дає можливість вчасно звернутися до лікарів-ендокринологів.

ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ — ЕНДОКРИНОЛОГА

Цукровий діабет: діагностика, профілактика та лікування Київ, Чабани

Причини та форми хвороби

У більшості випадків цукровий діабет має спадкову природу. Хвороба може розвинутися у дитини з вірогідністю до 7%, якщо мати страждала на діабет. Коли носієм захворювання є батько, то ризик збільшується до 10%, обидва батьки — 70%. Тому можна сказати, що діабет у багатьох випадках є спадковою хворобою.

Особлива форма цієї хвороби — гестаційна (діабет вагітних). Він проявляється під час вагітності, а після пологів цукор приходить до норми. Лікарі вважають, що гестаційний діабет є своєрідним попередженням про те, що хвороба може заявити про себе через 5-10 років.

Фактори, що провокують розвиток діабету

При наявності генетичної схильності до хвороби провокуючими факторами можуть бути:

Безумовними провокуючими факторами діабету є неправильне харчування, малорухомий спосіб життя.

Розрізняють 2 основні різновиди цукрового діабету, які відрізняються один від одного за симптомами: 1 та 2 типу. Розглянемо їх більш докладно.

Діабет I типу

Діабет 1 типу є інсулінозалежним. Механізм захворювання наступний: організм помилково руйнує бета-клітини підшлункової залози, які відповідають за секрецію інсуліну. Хворі повинні регулярно робити ін’єкції інсуліну та дотримуватися спеціальної дієти. Зазвичай, цей різновид хвороби розпізнають у дитячому чи підлітковому віці. Процент хворих на діабет I типу складає до 10% від загальної кількості осіб, які страждають від проблем із засвоюванням глюкози. Цей різновид діабету є невиліковним.

Діабет II типу

На діабет II типу приходиться 90-95% випадків захворювань. Інсулін виробляється достатньо, аде він функціонує некоректно: не постачає цукор до клітин. Підшлункова залоза реагує посиленою секрецією інсуліну, що приводить до виснаження клітин. До того ж, це не вирішує проблеми: цукор залишається у крові. Найчастіше, на діабет 2 типу хворіють особи з зайвою вагою, віком після 40 років.

Симптоми розвитку цукрового діабету

Діабет 1 типу є хронічним захворюванням. Прийнято виділяти такі етапи розвитку хвороби:

  1. Перша фаза, безсимптомна. Виявити патологію можливо лише за умови виконання спеціальних аналізів. Якщо хворий знає про спадкову схильність, можливе відстрочення початку захворювання.
  2. Друга фаза. Навіть за умови генетичної схильності, можна не захворіти. Але діабет може бути спровокований такими зовнішніми факторами, як бактеріальні чи вірусні інфекції.
  3. Проблеми з імунітетом, але рівень цукру знаходиться у нормі.
  4. Зменшення вироблення інсуліну, але значного підвищення рівня цукру немає.
  5. Поява видимих симптомів: часте сечовипускання, значне зменшення ваги тіла. Якщо не почати адекватне лікування, захворювання швидко прогресує. Навіть протягом одного місяця можуть виникнути ускладнення, загрозливі для життя. При наявності лікування, перебіг хвороби уповільнюється.
  6. Клітини, які виробляють інсулін, відмирають повністю. Організм втрачає багато рідини, оскільки намагається вивести надлишок цукру з сечею. Є велика ймовірність розвитку діабетичної коми.

Стадії розвитку діабету 2 типу:

  1. Перша стадія. Початок захворювання, стан організму можна поліпшити за рахунок коригування харчування та призначення препаратів, які нормалізують рівень глюкози.
  2. Друга стадія. Дозування препаратів, які зменшують рівень цукру, збільшується. За умови грамотного лікування, наслідки хвороби можуть бути частково призупинені.
  3. Окрім ліків, які зменшують рівень цукру, призначують ін’єкції інсуліну. На цієї стадії відбуваються незворотні зміни в організмі, порушується вуглеводний обмін.

Основні симптоми цукрового діабету у жінок і чоловіків дозволяють виявити захворювання на більш ранніх етапах:

Ці симптоми у сукупності — привід негайно звернутися до лікаря.

Які ускладнення викликає діабет

Тривала відсутність лікування приводить до таких ускладнень:

Грізне ускладнення — лактацидотична кома, яка приводить до важких наслідків, аж до смерті. Врятувати хворого може тільки термінова госпіталізація до спеціалізованого стаціонару.

Діагностика та лікування цукрового діабету

Основний клінічийе прояв цукрового діабету — підвищений рівень цукру. Тому першою діагностичною процедурою є аналіз крові на глюкозу та глікований гемоглобін. Гранична межа  норми складає 6,1 ммоль/л натщесерце, 11 ммоль/л через 2 години після прийому їжі. Для оцінки поточного стану, винесення діагнозу та призначення лікування, проводять такі діагностичні заходи:

Основні напрями лікування:

Лікування медикаментами:

Головний метод лікування діабету 2 типу  — дотримання дієти.

Консультація по цукровому діабету лікаря ендокринолога в Києві (Чабанах): ціни 2023-2024

Неможливо знайти двох пацієнтів, у яких хвороба протікає однаково. Тому для кожного хворого ми розробляємо індивідуальну стратегію лікування. Ціна лікування залежить від конкретних лікувальних заходів. Окремим пацієнтам знадобиться лікування ускладнень.

Профілактика

Основні профілактичні міри:

Діабет — не вирок, особливо для тих, хто хоче рішуче зайнятися відновленням здоров’я. Перехід на дієту, фізичні вправи дозволяють значно зменшити рівень глюкози у крові та навіть досягнути стійкої ремісії з повною відміною препаратів. Але це стосується лише діабету 2 типу. ЦД 1 типу є невиліковним. Можлива лише корекція зі штучним підтриманням нормальних обмінних показників.

Якщо вас цікавить така проблема, як цукровий діабет: діагностика, профілактика та лікування (Київ, Чабани), — зверніться до спеціалістів нашої клініки. Клініка знаходиться на території селища Чабани, що у безпосередній близькості до Голосіївського району (м. Київ). Також до нас можуть звернутися мешканці таких населених пунктів: Софіївська та Петропавлівська Борщагівка, Фастів, Васильків, Глеваха, Біла Церква тощо.