Екстирпація матки у Чабанах та Києві
Рясні маткові кровотечі, міоми або злоякісні пухлини матки – на жаль, поширені проблеми. Існують різні варіанти лікування цих захворювань. Одним з ефективних варіантів лікувальних заходів є екстирпація матки у Чабанах та Києві. У нашій клініці цю операцію виконують, використовуючи інноваційні медичні методики та найліпше обладнання.
СУЧАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ ГІНЕКОЛОГІЇ
Екстирпація матки у Чабанах та Києві: що це?
Екстирпація матки — це радикальне оперативне втручання з видалення матки разом із шийкою. При цьому придатки також можуть бути видалені або залишені. Рішення щодо проведення такої операції приймається, якщо консервативні та малоінвазивні методи є неефективними. Вибір техніки втручання залежить від конкретного випадку. Багато людей задають питання: чим відрізняється екстирпація від ампутації матки? На відміну від гістеректомії, матку видаляють з шийкою, тому екстирпація також відома як «тотальна гістеректомія».
Класифікація
Розрізняють 3 різновиди екстирпації:
- екстирпація матки без придатків. Проводиться видалення матки разом з шийкою;
- екстирпація матки з придатками— видалення яєчників, матки і маткових труб;
- радикальна — видалення матки, придатків, верхньої частини піхви, частково – навколишніх тканин, тазових лімфовузлів.
Для видалення матки застосовують такі методи:
- абдомінальний. Екстирпацію виконують через розріз на черевній стінці;
- лапароскопічний. Операцію виконують через невеликі проколи в черевній стінці з використанням спеціального обладнання;
- транспіхвовий— видалення матки виконують через піхву, не розрізаючи шкіру.
Фахівці нашої клініки виконують всі різновиди екстирпації матки, з використанням найкращого обладнання, в умовах операційної, оснащеної всім необхідним.
Екстирпація матки: показання
Комплексний огляд гінекологу передує прийняттю рішення про радикальне оперативне втручання. Зазвичай, рішення про екстирпацію приймається при наявності доброякісних або злоякісних пухлин матки.
Показання до проведення операції:
- важкий фіброз, велика міома;
- дифузний аденоміоз3-4 ступеню;
- поєднання міоми з ендометріозом, гіперплазією ендометрію, пухлинами яєчників;
- ракові пухлини маткових труб, яєчників;
- злоякісні новоутворення тіла, шийки матки;
- перфорація стінки матки;
- випадання матки;
- шийковавагітність;
- гістерогеннийсепсис при тривалому знаходженні в матці плоду, що завмер;
- гнійні і запальні процеси, що не піддаються консервативному лікуванню;
- атонічна маткова кровотеча після пологів, яку не вдається зупинити.
Протипоказання
До протипоказань для проведення екстирпації відносяться:
- порушення згортання крові;
- запальні захворювання статевих органів;
- гострі інфекції;
- соматичні захворювання з важким перебігом.
Проведення операції стає можливим після усунення проявів цих захворювань і стабілізації загального стану хворої. Протипоказання враховуються в разі планових екстирпацій. Якщо випадок є екстреним, орган видаляють негайно, а стан хворої компенсують за допомогою медикаментів.
Транспіхвовий метод не застосовують при обмеженій рухливості матки, вагітності більше 12 тижнів, великому раку шийки матки, супутніх захворюваннях придатків. При наявності протипоказань до застосування пневмоперитонеуму, великих спайках черевної порожнини, діафрагмальних грижах, важких ураженнях шийного та грудного відділів хребта доведеться утриматися від лапароскопічної операції.
Підготовка до операції
Екстирпацію матки виконують в гінекологічному стаціонарі. Тривалість госпіталізації залежить від обраного методу проведення операції й перебігу післяопераційного періоду. Перед проведенням операції хвора повинна пройти ряд досліджень:
- мазок з цервікальногоканалу (цитологія);
- мазок на мікрофлору;
- аналіз зіскрібкаендометрію;
- УЗДмалого тазу;
- кольпоскопія;
- гістероскопія.
Крім того, буде потрібна консультація терапевта і такі види досліджень:
- загальний аналіз крові, сечі;
- ЕКГ;
- флюорограма;
- коагулограма;
- біохімічний аналіз крові;
- аналіз крові на гепатит В, з, сифіліс;
- аналіз крові на групу, резус-фактор.
Можливо, будуть потрібні консультації інших спеціалістів, таких як ендокринолог, кардіолог, пульмонолог тощо. Анестезіолог вибирає варіант знеболювання.
За 8-12 годин до операції не можна їсти. Перед операцією ввечері хворий роблять очисну клізму, пацієнтка повинна прийняти душ. Волосся в області статевих органів і промежини – збривають. Якщо жінка страждає варикозом, їй накладають еластичні бинти. У ході бесіди з пацієнткою лікар у загальних рисах розповідає, як проводиться екстирпація матки, ход операції,
Екстирпація матки: післяопераційний період, реабілітація
У першу добу після операції хвора знаходиться у відділенні інтенсивної терапії під наглядом лікарів. Пацієнтці призначають протизапальні, знеболювальні засоби, а також антибіотики. Це дозволяє уникнути ускладнень. Хвора повинна носити бандаж, що підтримує передню черевну стінку, до загоєння тканин.
Дотримання спеціальної дієти дозволяє уникнути закрепів. Питання щодо поступового збільшення фізичних навантажень вирішується тільки з лікуючим лікарем. При анемії рекомендують препарати заліза або переливання крові. Якщо екстирпація була виконана згідно з абдомінальною методикою, видалення швів виконують на 7-10-й день.
Ефект операції
Оперативне втручання з видалення матки дозволяє позбутися від таких небезпечних для життя захворювань і станів, як новоутворення, масивні кровотечі. Найчастіше, операція екстирпації матки у Чабанах та Києві, згідно з відгуками, переноситься добре. Правильно призначені препарати дозволяють уникнути ускладнень.