Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування згідно пакету послуг первинної медичної допомоги гарантованого НСЗУ.
Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування
Запис на прийом
Гіперандрогенія: причини, симптоми, діагностика та лікування по кращим цінам 2023

Гіперандрогенія: причини та лікування (Чабани, Київ)

Гіперандрогенія — це патологічний стан жіночого організму, який характеризується надмірним синтезом чоловічих статевих гормонів.

Причини гіперандрогенії у жінок

Походження жіночої гіперандрогенії може бути наднирниковим, яєчниковим або змішаним. Також вона може бути первинним захворюванням або як результат порушення  функціонування гіпофізу. Захворювання може бути набутим чи спадковим. Крім того, виділяють такі різновиди гіперандрогенії у жінок:

Абсолютна гіперандрогенія передбачає надмірний вміст андрогенів у крові жінки. Зазвичай, подібна проблема виявляється на фоні синдрому полікістозу яєчників чи при адреногенітальному синдромі. Надмірна кількість пролактину може спровокувати підвищений синтез андрогенів. Також абсолютна гіперандрогенія може розвинутися на тлі вірілізуючих пухлин яєчників, наднирників, стромального текоматозу яєчників.

Особливість відносної гіперандрогенії у тому, що концентрація андрогенів у крові жінки знаходиться у межах норми, але метаболізм посилений. Це може привести до підвищеної утилізації андрогенів або до їх перетворювання до більш активних форм.

Розповсюдженими причинами підвищення концентрації андрогену у жінок є:

Все означені причини загрожують порушеннями метаболічних процесів та підвищеннім концентрації чоловічих статевих гормонів.

ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ — ЕНДОКРИНОЛОГА

Гіперандрогенія: причини та лікування (Чабани, Київ)

Симптоми гіперандрогенії у жінок

Основні симптоми, за якими можна виявити наявність цієї патології, залежать від ступеню тяжкості захворювання та періоду його проявлення. Непухлинна гіперандрогенія часто починається у підлітковому віці та характеризується повільним розвитком. Захворювання проявляється порушеннями менструального циклу, вугровими висипанням, посиленим ростом волосся на лиці та кінцівках. У подальшому хвороба приводить до недостатності прогестрону, кістозним ураженням яєчників, зниженню фертильності, навіть до безпліддя.

Якщо хвороба розвивається у жінок під час менопаузи, вона супроводжується випадінням волосся на скронях, потім — у області тім’я. Також симптомами захворювання є неврози та депресивний стан.

Ознаки гіперандрогенії у підлітковому віці: огрубіння голосу, вугрові висипання, пізній початок менструацій, надмірний ріст темного, довгого, жорсткого волосся. При важких формах захворювання, через порушення функціонування гіпофізу розвивається ожиріння та висока ступінь вірілізації (пацієнтка набуває виражених чоловічих рис). Підвищена активність андрогенів також може спровокувати артеріальну гіпертензію, ІХС, атеросклеротичне враження судин, метаболічний синдром.

Гіперандрогенія у жінок: діагностика

Лікар, щоб діагностувати гіперандрогенію у пацієнтки, ретельно збирає анамнез, виконує фізікальний огляд, оцінює статевий розвиток, характер менструальних порушень та оволосіння, визначає вільний та загальний тестостерон, ГСПС, ДЕА-з, ДГТ у сироватці крові. Також спеціаліст у процесі діагностики уточнює першопричину захворювання: яєчникова чи надниркова.

Якщо є підозра на андрогенсинтезуючу пухлину, виконують МРТ чи КТ наднирників, УЗД органів малого тазу. У ході ультразвукового дослідження можна встановити наявність полікістозного враження яєчників. Жінкам з гіперандрогенією показані консультації дерматолога, генетика, ендокринолога.

Гіперандрогенія: лікування у Чабанах (Київ): ціни 2023

Лікування гіперандрогенії тривале, потребує індивідуального підходу до тактики ведення пацієнток. Спеціаліст визначає, як лікувати гіперандрогенію у конкретному випадку. Лікар призначає антиандрогенні препарати диференційно, іноді прийом ліків займає рік чи більше. Одночасно проводять лікування субклінічного гіпотиреозу, ожиріння та інших патологій. На фоні лікування контролюють динаміку лабораторних та клінічних показників. За наявністю андрогенсекретуючих пухлин показане оперативне втручання. Такі пухлини зазвичай є доброякісними, ризик рецидиву — мінімальний.

Компетентні спеціалісти нашого медичного центру допоможуть встановити причину захворювання, обрати найбільш ефективне лікування для кожної пацієнтки. Своєчасне лікування допомагає позбутися проблем з функціонуванням репродуктивної системи та організму у цілому. Тому, за наявністю ознак гіперандрогенії необхідно звернутися до лікарів нашої клініки.

Місцезнаходження нашої клініки — смт Чабани, що у Київській області. Населений пункт розташований лише в 1 км від Голосіївського району Києва. До нас зручно звертатися не лише місцевим пацієнтам, але й мешканцям навколишніх населених пунктів: Хотіва, Лісників, Глевахи, Новосілок, Василькова, Круглику, Теремків, Вишневого, Фастова, Білої Церкви та населених пунктів Білоцерківського району, Петропавлівської Борщагівки, Софіївської Борщагівки, Макарову, Макарівського району. Фото медичного центру є на офіційному сайті. На тематичному форумі ви можете ознайомитися з відгуками пацієнтів.