Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування згідно пакету послуг первинної медичної допомоги гарантованого НСЗУ.
Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування
Запис на прийом
Причини, симптоми, дагностика та лікування кісти яєчника Чабани та Київ. Ціни 2023-2024

Лікування кісти яєчника: Чабани, Київ

Кістою яєчника називається доброякісне новоутворення з порожнистою будовою; лікування кісти яєчника (Чабани, Київ) є одним з напрямів діяльності нашої клініки. Порожнина кісти заповнена напіврідкою чи рідкою субстанцією. Новоутворення розвивається з різноманітних клітин, які знаходяться на поверхні органів репродуктивної системи. Тому деякі різновиди кіст потребують хірургічного втручання, інші зникають без лікування, самостійно. Іноді невеликі кісти ніяк не завдають жінці ніякого дискомфорту, а діагностуються лише на профілактичних оглядах. Біль та інші симптоми виникають лише при деяких різновидах кіст та ускладненнях, які вони викликають.

Лапароскопія кісти яєчника у Чабанах (Київ), ціни 2023

Лапароскопічне видалення кісти яєчника та реабілітація після втручання проходять відносно просто та безболісно. Ціни 2023 року на послуги клініки залежать від типу та ступеню складності пухлини та обраного методу лікування.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ГІНЕКОЛОГА ПО КРАЩИМ ЦІНАМ

Лікування кісти яєчника: Чабани, Київ

 

Підготовка до лапароскопії кісти яєчника

Підготовка до операції проходить наступним чином:

Безпосередньо перед операцією буде виконано очищення ШКТ. Це спрощує доступ до яєчників.

Як відбувається лапароскопічне видалення кісти яєчника

Доступ до яєчників відбувається крізь невеликі (не більше 1,5 см) проколи у черевній стінці. Після цього лікар видаляє кісту, користуючись спеціальним обладнанням. При цьому здорові тканини не травмуються, а максимально зберігаються. Якщо яєчник зберігається, він виконує свої функції. Втручання проводиться під загальним наркозом.

Ходити можна через кілька годин після операції. Болісні відчуття цілком проходять через 2-3 дні. Протягом місяця слід обмежувати фізичні навантаження, не відвідувати сауни, лазні, басейн. 2-3 тижні бажано обробляти місця хірургічних проколів дезінфікуючими розчинами.

Симптоми кісти яєчника

Частіше за все пухлина ніяк не проявляє себе. Погіршення самопочуття зазвичай пов’язане з ростом новоутворення або з ускладненнями (перекрут кісти, її розрив). На наявність кісти вказують такі симптоми:

Розрив кісти, перекручування ніжки пухлини супроводжується больовими відчуттями у животі, погіршенням самопочуття. Такі явища потребують оперативного втручання негайно.

Причина розвитку кісти яєчнику

Часта причина розвитку кісти – гормональні порушення у жінок, зокрема, пов’язані з лютеїнізуючим та  фолікулостимулюючим гормонами. До групи ризику входять жінки у репродуктивному віці. Органічні новоутворення зустрічаються значно рідше. Вони залежать від стану гормонального фону у значно меншій мірі.

Розберемося, чому з’являється кіста яєчника. Ризик виникнення пухлини збільшується за умови наявності таких факторів:

Різновиди кіст яєчника

Кісти розрізняються за структурою та причиною виникнення. Залежно від цих ознак, новоутворення класифікують наступним чином:

Перші два різновиди кіст яєчнику —  функціональні. Ці форми новоутворень, пов’язані з порушеннями менструального циклу, зустрічаються найчастіше. Вони протікають практично без симптомів та розсмоктуються за 1-2 місяці самостійно. Кісти текалютеїнового типу також нерідко регресують. Вони нерідко розсмоктуються після пологів або лактаційного періоду. Але це не відміняє необхідності контролю кіст у динаміці та регулярного спостереження.

Які ускладнення може викликати кіста яєчника

На жаль, не всі кісти розсмоктуються без будь-яких наслідків. Деякі різновиди пухлини викликають ускладнення:

Ускладнення проявляються такими ознаками, як підвищення температури, болі у животі, нудота тощо. При появі цих симптомів необхідно якнайскоріше звернутися по лікарську допомогу. Можливо, буде потрібне оперативне втручання.

Діагностика та лікування кісти яєчника в Чабанах (Київ)

Частіш за все, кісти виявляють під час ультразвукового дослідження. Для підтвердження діагнозу кісти та виявлення типу пухлини можливо проведення додаткової діагностики: МРТ, КТ чи доплерографія.

Лікування кіст яєчників

Якщо кіста функціональна та має невеликі розміри, зазвичай, рекомендовано спостереження лікаря.  Пацієнтка відвідує кабінет лікаря та проходить УЗД через певні проміжки часу. Це дає можливість відстежувати стан новоутворення у динаміці. Така пухлина може розсмоктатися протягом 1-2 місяців. Лікар помічає ознаки розсмоктування кісти яєчника та приймає рішення відносно подальшого лікування.

Для лікування інших різновидів кіст застосовують медикаменти або хірургічне втручання. Для лікування кісти яєчника без операції лікарі призначують гормональні препарати та ліки, направлені на ліквідацію запалення, зменшення больових відчуттів.

Показаннями для оперативного втручання є:

Операцію призначають при кисті дермоїдного типу, великих пухлинах, або якщо новоутворення з’явилося у після настання менопаузи. Операція показана, якщо консервативні методи були неефективними. Більша частина операцій проводиться лапароскопічним методом, через невеликі проколи черевної стінки. Сценарій операції залежить від віку пацієнтки, розмірів пухлини та планів жінки народжувати чи не народжувати дітей. Можливі такі варіанти:

Наша клініка оснащена найсучаснішим обладнанням відомих європейських брендів. Таке обладнання дає можливість виконувати операції незалежно від складності. Більшість операцій проводиться по малотравматичній методиці, яка дозволяє зберегти яєчники та репродуктивну функцію жінки. Але операція є радикальним заходом. Спочатку у більшості випадків призначають консервативні заходи.

Профілактика

Для попередження утворення кіст яєчників спеціалісти рекомендують наступні заходи:

Важливо пам’ятати, що самолікування будь-якого захворювання неприпустимо. Гінекологічні хвороби не є винятком. Не слід звертати увагу на коментарі на форумах «Я вилікувала кісту яєчника самостійно», «Я знаю, що треба робити, щоб кіста яєчника розсмокталася». Подібний підхід до власного здоров’я може лише нашкодити. Тільки кваліфікований досвідчений лікар допоможе вирішити проблему.

Місцезнаходження нашої клініки – смт Чабани (Київська область). Населений пункт знаходиться лише в 1 км від Києва (Голосіївський район). Клієнтами нашого лікувального закладу можуть бути не лише місцеві мешканці, але й жителі наступних населених пунктів: Гатне, Софіївська та Петропавлівська Борщагівка, Глеваха, Лісники, Васильків, Хотів, Теремки, Фастів (Фастівський район), Обухів, Біла Церква тощо. На офіційному сайті клініки ви можете прочитати відклики пацієнтів, фото лікувального закладу. Ми пропонуємо ефективне та доступне лікування кісти яєчника (Чабани, Київ).