Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування згідно пакету послуг первинної медичної допомоги гарантованого НСЗУ.
Укладаємо договори (декларації) для безкоштовного обслуговування
Запис на прийом
Лікування жовчнокам’яної хвороби: консультація лікаря, профілактика, діагностика за кращими цінами

Лікування жовчнокам’яної хвороби Чабани (Київ)

Жовчнокам’яна хвороба – хронічне захворювання, яке приводить до створення каменів у жовчних протоках та жовчному міхурі. Головна причина цієї хвороби – порушення обміну речовин у організмі (холестерин, білірубін).

Розповсюджені причини ЖКХ -невірний режим харчування, запалення жовчного міхура (калькульозний холецистит), малорухливий спосіб життя, наявність шкідливих звичок.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА 

Лікування жовчнокам'яної хвороби

Причини утворення каменів у жовчному міхурі

Всі причини захворювання калькульозним холециститом розділяють на 2 категорії:

До модифікованих причин ЖКХ відносять:

Фактори, які відносяться до категорії немодифікованих:

Каміння у жовчному міхурі: симптоми нападу

У великій кількості випадків ЖКХ прогресує без будь-яких симптомів. Іноді з’являється біль у правому підребер’ї, гіркота у роті, особливо вранці. Симптоми можуть бути відсутніми протягом кількох років.

Одним з найбільш розповсюджених симптомів ЖКХ є жовчна колька. Вона відбувається при переміщенні каменю, коли він перекриває вихід з жовчного міхура чи його протоків. При цьому виникає яскраво виражений больовий синдром. Його відмінні особливості:

Біль раптово купірується за допомогою спазмолітичних препаратів чи самостійно.

Особливості діагностики

Діагностувати захворювання на ранній стадії можна за допомогою УЗД. У такому разі пацієнту рекомендують:

Якщо хвороба є клінічно вираженою, лікувальні міри є іншими:

Для надання допомоги під час приступу використовують спазмолітичні препарати. Якщо стан пацієнта не поліпшився протягом 5 годин, госпіталізація до хірургічного відділення є необхідною.

Діагностика захворювання є досить складною, тому, що захворювання має багато спільних симптомів з такими захворюваннями, як гострий апендицит, пієлонефрит, інфаркт міокарду тощо. Діагностика починається з розпитування хворого, аналізу скарг та результатів обстеження. При цьому використовують такі діагностичні засоби:

У складних випадках використовують комп’ютерну томографію та МРТ. При наявності супутніх захворювань потрібна консультація профільних спеціалістів (кардіолог, ендокринолог, гінеколог тощо).

Лікування жовчнокам’яної хвороби: корекція режиму харчування, способу життя

Це сукупність правил, які допомагають контролювати стан хворого, зменшують вірогідність симптомів захворювання. Рекомендується вживати страви з помірною калорійністю, їсти часто (до 6 разів на добу), але невеликими порціями. Принципи будування дієти при жовчнокам’яній хворобі:

Помірні, але регулярні фізичні навантаження дозволяють контролювати масу тіла. Оптимальний варіант: плавання, велосипедні та піші прогулянки, домашні тренажери. Важливо правильно обрати програму тренувань, враховуючи загальний стан здоров’я, вагу тіла, вік пацієнта. Надмірні навантаження можуть лише зашкодити. Спеціаліст допоможе підібрати навантаження, призначити, що можна, а що не можна при каміннях у жовчному міхурі.

Консервативне лікування: чи можливо розчинити каміння у жовчному міхурі?

Багатьох цікавить, як позбавитися каміння у жовчному міхурі без операції. Принцип консервативного лікування – розчинення жовчних каменів за допомогою медикаментів. Терапевтичні призначення є ефективними тільки в тому разі, якщо конкременти жовчного міхура відносяться до категорії холестеринових. Літолітична терапія при пігментних каміннях є протипоказаною. Консервативну терапію призначають також у якості невідкладної допомоги під час нападу ЖКХ. Це такі групи препаратів:

Рішення, як зняти напад жовчнокам’яної хвороби, приймає тільки лікар. Безконтрольний прийом ліків лише зашкодить та погіршить стан хворого.

Оперативне лікування при каміннях у жовчному міхурі

На жаль, лікування калькульозного холециститу без операції є можливим далеко не завжди Якщо симптоматика яскраво виражена, то рекомендують хірургічне втручання з холецистектомією. Видалення жовчного міхура може відбуватися через розріз на черевній стінці (лапаротомія) чи крізь 3 маленьких проколи (лапароскопічна методика).

Основні переваги лапароскопії:

Але трапляється, що використання лапароскопічного способу не є можливим (існуючі ускладнення, аномальна будова органу тощо). У подібних випадках використовують звичайну лапаротомію.

Профілактичні міри

Для зниження ризиків, пов’язаних з виникненням ЖКБ, лікарі рекомендують дотримуватись нескладних, але ефективних правил:

Також важливо своєчасно звертатися на консультацію до спеціалістів. Виявлення патології на початковій стадії дозволяє вирішити проблему якнайшвидше, та мінімізувати можливі ризики.

Популярні питання про жовчнокам’яну хворобу

Який лікар займається лікуванням ЖКХ?

Якщо лікування консервативне, лікування призначає гастроентеролог.

При необхідності оперативного лікування – абдомінальний хірург.

Коли виникає необхідність проведення операції при ЖКХ?

Операція потрібна, якщо захворювання має яскраво виражені симптоми.

Якщо немає ніяких симптомів, необхідності в оперативному втручанні немає, навіть якщо УЗД чи рентген показує наявність конкрементів.

Що робити, якщо виявлені каміння у жовчному міхурі?

Перш за все, слід записатися на консультацію до профільного спеціаліста. Лікар оцінить ступінь складності проблеми та підбере варіант її вирішення (медикаментозна терапія, операція, чи корекція режиму харчування та способу життя).

Якщо захворювання діагностовано у близького родича, як можна захистити себе від ЖКХ?

На жаль, ви знаходитеся у групі ризику. Потрібно ретельно слідкувати за харчуванням, підібрати помірні фізичні навантаження. Також треба раз на рік відвідувати кабінет гастроентеролога.

Який препарат розчиняє каміння у жовчному міхурі?

Такі препарати дійсно існують. Але область їх використання є обмеженою. Наприклад, проти пігментних конкрементів медикаменти не є ефективними. До того ж, конкременти повинні бути невеликого розміру.

Лікування каміння у жовчному міхурі (жовчнокам’яної хвороби): ціни 2022-2023

Ціни лікування жовчнокам’яної хвороби залежать від ступеню важкості захворювання та обраної стратегії лікування (консервативні методи, операція). Нас відрізняють помірні ціни та висока кваліфікація лікарів. Новітня діагностична апаратура дозволяє своєчасно виявити захворювання.
Клініка розташована у смт Чабани поблизу Києва (вулиця Покровська, 24 А). Звернутися до наших спеціалістів можуть місцеві мешканці та жителі населених пунктів, які знаходяться поблизу (Фастів, Фастівський район, Біла Церква, Білоцерківський район, Глеваха, Теремки, Вишневе, населені пункти Києво- Святошинського району тощо).